Bejegyzések

Bejegyzések megjelenítése ebből a hónapból: augusztus 6, 2017

Nászút, Athén 5.

Kép
Most azt a viccet találta ki a szerkesztő, hogy miután megalkottam a bejegyzést laza kb. egy óra alatt, elszállt az egész :D Nem baj, újrakezdem, végül is vasárnap van, ráérek, meg aztán másodszorra biztos sokkal gyorsabban meglesz. Még egy athénos beszámoló várható, aztán majd lehet, hogy nemsokára jön Kína. Ez itt a Marathóni Futómúzeum. Busszal kb. két óra Athénból, megéri bevállalni. Olimpiai fáklya a kertben. Ezt az érmet kapta az első modern olimpia maratoni futásának győztese, Spyridon Louis 1896-ban. Ez egyébként az első és máig az egyetlen olyan év, amikor magyar érem is született ebben a számban, ugyanis Kellner Gyula bronzérmet szerzett. Marathonas faluból kellett elfutni Athén központjába, a Panathenaia Stadionig, ott megtenni egy tiszteletkört, és akkor volt vége a versenynek. Ez így volt 2004-ben is, valamint minden évben így történik a hagyományos athéni maratonon. Itt látható maga a győztes a győzelem után. Itt szintén ő sok-sok évvel később, 1936