Tomi gyakran megemlíti, milyen izgalmas életem van nekem: velem mindig történik valami, és pillanatok alatt játszódnak le bennem olyan gondolat-hullámvasutak, amiket ő akkor sem mindig tud követni, ha mozzanatokra bontom neki. Tegnap este, altatás közben* láttam egy videót, ahol három reklámot fűztek össze, mindháromnak ugyanazok voltak a szereplői, és az volt az üzenet, hogy nem kell túlzásba venni a modern technika alkalmazását, akkor is szép az élet, ha egyszerű, vagy talán szebb is. Ezt megmutattam Tominak, neki is tetszett. Amint vége lett a videónak, kiment a konyhába, hogy elkészítse a szendvicseit mára. Én közben bent maradtam, és azonnal fel is bukkant egy újabb videó ugyanebben a témában, ugyanazon a csatornán, ahol a korábbit is láttam. Meg is nyitottam nagy lelkesen, aztán csak pislogtam. Arról szólt, hogy az okosotthonba bejut valami démon/szörny/pszichopata (mindenesetre arca nem volt), és azzal terrorizálja emberünket, mielőtt megölné, hogy, miközben menekül a nyomoru...
Az a kitüntetés, hogy nem végzik ki őket nyilvánosan.
VálaszTörlésAz Aranycsapatot meg az '54-es elvesztett VB-döntő után a Keletiben összegyűlt tömeg akarta meglincselni, ezért már Dorognál lemenekítették Puskás Öcsiéket a vonatról. Vajon melyik a jobb? Ha a hatalom hálátlan, vagy ha a nép?
Nem tudom, melyik a rosszabb, de gyanítom, náluk a nép IS hálátlan. Legalábbis az lenne a logikus, hogy a hatalom mantrázza, hogy mekkora szégyentelen egy banda ez, hát kiestek, és akkor a nép nagyobb fele is így gondolja. Mindenesetre érdekes, hogy két focistájuk már eleve haza sem mert menni, hanem leléptek Japánba. Lehet, hogy nekik volt igazuk. Gondolom, nem lehettek biztosak benne, hogy nem lesz nyilvános kivégzés.
VálaszTörlésNem disszidáltak, hanem ők eredetileg is Japánban születtek. Olvastam erről Wikin meg az Indexen ezt-azt. Szóval Japánban élnek koreaiak, és ők magukat is megosztják aszerint, hogy északhoz vagy délhez kötődnek-e. Ráadásul Észak-Korea fenntart Japánban egy egyetemet is, ami - tekintve, hogy a két ország között nincs diplomáciai kapcsolat - kvázi nagykövetségként is működik. Az említett két játékos is koreai, de Japánban nőtt fel, és arra a bizonyos egyetemre jártak, így valami oknál fogva szeretik Északot. (Az egyiküknek dél-koreai állampolgársága is van, amit fel akart adni az északiért, csak nem engedték a déli hatóságok.)
VálaszTörlésVégülis tök kényelmes úgy szeretni egy diktatórikus rendszert, hogy az ember amúgy egy liberális demokráciában él, és még a kötelező megszégyenítésen se kell részt vennie. (Egyébként állítólag négyen még a vb alatt disszidáltak, de természetesen ezt se erősítették meg az északi hírforrások.)
Ja, én azt hittem, Japánban születtek, Észak-Koreában éltek eddig, de most nem mertek hazamenni, ezért disszidáltak. Akkor félreértettem.
VálaszTörlés